Ay: Temmuz 2017

 • YILDIZLARIN ALTINDA FİLM ŞÖLENİ DEVAM EDİYOR!

  Bir zamanların vazgeçilmez eğlence kaynağı açık hava sinemaları sizleri yeniden Vişnelik’te ağırlıyor. Geçtiğimiz yıllarda yoğun ilgi ile karşılanan film şölenimiz, Majid Majidi’nin Avaze Gonjeshk-ha/’Serçelerin Şarkısı’ filmiyle devam ediyor.

  Tüm inceliği ve güzelliğiyle hafızalarınızda yer alan yazlık sinema fotoğraflarınıza yenilerini eklemek üzere sizleri Vişne Bahçesi’ne davet ediyoruz…

  Program

  Tarih  : 1 Ağustos 2017  Salı

  Yer     : Vişne Bahçesi

  Giriş   : ÜCRETSİZ

  Saat   :  21.00

 • ODTÜ’lüler Bülteni hakkında Önemli Bilgilendirme

  Yönetim Kurulumuzun ODTÜ’lüler Bülteni’nin yayınına dijital olarak devam etmesi kararı uyarınca, sizlerle paylaştığımız ankete verdiğiniz yanıtlar göre, “Bülteni dijital olarak takip etmek istiyorum” şeklinde yanıtlayan üyeler ile anketi yanıtlamayan üyeler Temmuz – Ağustos sayısından itibaren, bültenimizi dijital olarak takip etmeye devam edebilecekler.

  Anketi “Bülteni matbu almaya devam etmek istiyorum” şeklinde yanıtlayan üyelere bültenimiz matbu olarak ulaştırılmaya devam edecektir.

  Bülteni matbu olarak takip etmeye devam etmek isteyen üyelerimiz, web sayfamızdan ya da aşağıdaki linkten anket formunu yanıtlayarak tercihlerini belirtebilirler.

  Saygılarımızla,

  ODTÜ Mezunları Derneği

  Anket için link:

   https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeBxSuYMVUVnHJ4dOn4qtcbyfJyTIUfSiThXCcl3PRyOzjtLA/viewform

  Not: Anket sayfasına erişim sağlayabilmeniz için gmail hesabınızın aktif olması gerekmektedir.

 • ODTÜLÜLER BÜLTENİ DİJİTAL YAYIN ANKETİ

  Değerli Üyemiz,

  Yıllardır Derneğimizden haberleri sizlere ulaştıran, her ay farklı dosya çalışmalarıyla uzman görüşleri sizlerle paylaşan ODTÜ’lüler Bülteni, Temmuz – Ağustos sayısı olarak yayınlanacak 272. sayısından itibaren dijital ortamda yayına devam edecek. Bültenimizi, Derneğimizin web sitesi üzerinden dijital olarak takip ederek, daha az sayıda bülten basılmasına, dolayısıyla kağıt kullanımını azaltarak çevrenin korunmasına katkıda bulunmuş olacaksınız.

  Bülteni dijital yayın olarak takip etmek istiyorsanız yada adresinize basılı olarak gönderilmesinin devam etmesini istiyorsanız aşağıdaki linki takip ederek bize ulaşabilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  ODTÜ Mezunları Derneği

  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeBxSuYMVUVnHJ4dOn4qtcbyfJyTIUfSiThXCcl3PRyOzjtLA/viewform

 • Venezuela Bolivar Büyükelçiliği Duyuru

  Sayın Üyemiz,

  Venezuela Bolivar Cumhuriyeti Büyükelçiliği’nin ‘Bağımsızlık Günü’ kutlamalarına ilişkin “ODTÜ Mezunları Derneği” üyelerine davet yazısını siz üyelerimize iletmekten mutluluk duyar, Venezuela Bolivar Cumhuriyeti’nin Bağımsızlık Günü’nü kutlarız.

  Saygılarımızla,

  ODTÜ Mezunları Derneği

   

  Embassy of the Bolivarian Republic of Venezuela in Turkey
  The Embassy of the Bolivarian Republic of Venezuela in Turkey
  has the honor to invite to the “METU Alumni Association”
  to the ACT OF SOLIDARITY, CELEBRATION AND CLAIMS OF THE
  SOVEREIGNTY OF VENEZUELA TO THE IMPERIALIST THREATS”
  on Wednesday, July 05, 2017, at 6:30 pm, in the Simón Bolívar Park, located at Sancak Mahallesi, 530. Sk, No: 12, Çankaya, Ankara.

 • ADALET MİTİNGİ

  Sayın Üyemiz,

  9 Temmuz 2017 Pazar günü saat 18:00’da İstanbul’da Maltepe Sahil Alanı’nda yapılacak “ADALET MİTİNGİ”nde  ODTÜ Mezunları Derneği olarak yerimizi alacağız.

  Katılmak isteyen üyelerimiz, İstanbul’a ulaşım için 5 Temmuz 2017 Çarşambagünü saat 17:00’a kadar Derneğimize başvurabilirler.

  Not: Araç kalkış zamanı ve yeri ayrıca duyuru ile bildirilecektir.

  ODTÜ Mezunları Derneği

 • Sivas Katliamını Unutmadık!

  UNUTMADIMAKLIMDA

   

  2 Temmuz 1993…  Madımak Oteli… 33 aydın, yazar ve sanatçı…

  Üzerinden 24 yıl geçti, ancak acısı dün gibi taze. 24 yıldır yangın sönmedi, zaman aşımı bu yangını söndürmeye yetmedi. Gözaltılar, tutuklamalar, serbest bırakmalar, zaman aşımı… Her gün yüreklerimize yeni alevler ekleniyor…

  “Dostluklar kurulsun insanlar gülsün, son bulsun savaşlar kimse ölmesin…” diyerek barışa çağıran Nesimi gibi 33 aydınlık canı katleden zihniyet yeni kıyımlarla karşımıza çıkarken, bütün renklerin bir aradayken güzel olduğunu tüm dünyaya göstermek için mücadelemize devam edeceğiz.

  Sivas katliamında yaşamını yitiren 33 canımızı unutmadık, unutturmayacağız. Onları saygıyla ve sevgiyle anıyoruz.

  Saygılarımızla,

  ODTÜ Mezunları Derneği

Başa dön tuşu