Ay: Nisan 2015

 • ODTÜ Mezunları Derneği’nde Seçim Öncesi Toplantılar

  7 Haziran 2015 tarihinde belki de ülkemizin en kritik seçimlerinden birini yaşayacağız. Hemen hemen her gün anlaşılması zor olaylarla uyandığımız ülkemizin yarınlarına ilişkin endişeler taşımaktayız. Seçim süreçlerindeki genel siyasi atmosfer içinde sesimizi duyuramamakta ve pek çok sorumuza yanıt bulmakta zorlanmaktayız.

  ODTÜ Mezunları Derneği olarak biraz da olsa endişeli olduğumuz konularda endişelerimizi paylaşmak ve yanıt bulamadığımız sorulara yanıtlar bulmak için sizleri bazı siyasi parti temsilcileri ile bir araya getirerek seçim süreçlerini ve ülkenin genel siyasi atmosferini birlikte değerlendirme arzusu içerisindeyiz.

  HDP, CHP ve BHH Genel Başkanları ile gerçekleştirmeyi planladığımız toplantıların ilkinde HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile birlikte Vişnelik’te olacağız.

  Demokrasilerin vazgeçilmez bir unsuru olan seçimlerde iradelerin sandığa yansıyacağına olan umudumuzla 11 Nisan Cumartesi Günü, saat 13:00’daki toplantımıza katılımlarınızı bekler, saygılar sunarız.

  ODTÜ Mezunları Derneği

 • “Memleket Hastanelerinde Hekim, Hemşire ve Hastalar “  Fotoğraf Sergisi

  Koleksiyon Kulübü 19. Sergisinde tıp tarihimize katlı sağlayacak yeni ve ilginç bir koleksiyonu tanıtıyor.

  Haldun Cezayirlioğlu’nun kendi koleksiyonundan hazırladığı, nadir fotoğrafları içeren fotoğraf ve fotoblok sergisi 7 Nisan 2015 Salı akşamı açılacak ve 21 Nisan 2015 gününe kadar izlenebilecektir.

  Osmanlı döneminde açılan ve gureba ya da hamidiye adı taşıyan hastaneler, İttihat ve Terakki döneminde, siyasi bir tercih sebebiyle ” memleket hastanesi” olarak adlandırılmışlardır. Böylece hem gureba kelimeli hastanelerinin yetersizliğine hem de bu hastanelerin  Abdülhamid’in adıyla anılmaması gerektiği konusunda bir tavır geliştirmişlerdir.

  Cumhuriyetin ilk döneminde de bu uygulamaya devam olunmuş,  eski hastanelerin hepsinin  bu adla adlandırılmaları kadar, vilayet özel idareleri ve halkın yardım ve destekleriyle yapılan  tüm  hastanelere , memleket hastanesi  adı verilmeye devam olunmuştur.

  Koleksiyonunun tanıtımı ve memleket hastanelerinin tarihi ve özelliklerini anlatacağı sunum 7 Nisan 2015 akşamı Saat 19:30 da Salon 56 da yapılacaktır.

  Toplantı tüm Dernek üyeleri ve koleksiyon sever dostlarına açıktır.

Başa dön tuşu

Değerli Üyelerimiz,

Derneğimize bağışlarınızı bekliyoruz.

DERNEK İŞ BANKASI BAĞIŞ HESAPLARI 

İŞ BANKASI ODTÜ ŞUBESİ

TL HESABI

HESAP ADI: ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MEZUNLARI DERNEĞİ

IBAN: TR63 0006 4000 0014 2291 4222 59

USD HESABI

HESAP ADI: ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MEZUNLARI DERNEĞİ

IBAN: TR39 0006 4000 0024 2293 7971 49

EURO HESABI

HESAP ADI: ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MEZUNLARI DERNEĞİ

IBAN: TR98 0006 4000 0024 2293 7971 54

SWİFT KODU: ISBKTRISXXX

Önemli Not: Açıklama bölümüne sadece DERNEK BAĞIŞI ve İLETİŞİM BİLGİSİ yazılması gerekmektedir.

Saygılarımızla,

ODTÜ Mezunları Derneği

Yönetim Kurulu