Üye DuyurularıDuyurularGenel

Enerji Komisyonu Toplantı Daveti: “Denizüstü RES Projeleri: Mavi Vatanın Enerjisi”

“Denizüstü RES Projeleri: Mavi Vatanın Enerjisi”

Sayın Üyemiz,

ODTÜ MD Enerji Komisyonunun 18 Mayıs 2021 Salı günü, saat 20.00’da gerçekleştirilecek toplantısında Denizüstü Rüzgâr Enerjisi Derneği (DÜRED) Başkanı Dr. Murat DURAK tarafından “Denizüstü RES Projeleri: Mavi Vatanın Enerjisi” başlıklı sunum gerçekleştirilecektir.

Buluşmak dileği ve saygılarımızla,

ODTÜ Mezunları Derneği

Yönetim Kurulu

Bağlantı Adresi: 

https://us02web.zoom.us/j/87914875880?pwd=MXM0MThsQWpnNVhQQzNsczEwMzlEZz09

Meeting ID: 879 1487 5880

Passcode: 803819

Sn.  Murat DURAK’ın kısa özgeçmişi

1997 yılında İTÜ Meteoroloji Mühendisliğinden mezun olmuştur. Aynı bölümde rüzgâr enerjisi konusunda yüksek lisans ve doktora yapmıştır. Çalışma hayatına 1997 yılında AKEN Akhisar Enerji Üretim San. ve Tic. A.Ş.’de Rüzgar Enerjisi Koordinatörü olarak başlamış, uzun yıllar rüzgar enerjisi sektöründe profesyonel olarak çalışmıştır. 2006 yılında kurduğu Enermet A.Ş. şirketi ile sektöre katkılarına devam etmektedir. Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği (TÜREB) başkanlığında da bulunmuş olup, 5 Mart 2021 tarihinde kurulan Denizüstü Rüzgâr Enerjisi Derneği’nin (DÜRED) kurucu Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Dr. Murat Durak İTÜ, ODTÜ ve Atılım üniversitelerinde rüzgâr enerjisi alanında dersler vermektedir. Çok sayıda makalesi, konferans konuşması ve sektörle ilgili yayınlanan kitapları bulunmaktadır.

Başa dön tuşu