Üye DuyurularıDuyurularGenelHaberlerSlider

VİŞNELİK MERDİVENLERİNDEN BİRİNİ GÖKKUŞAĞI RENKLERİNE BOYADIK!

Gezi direnişi zamanında, öğrenciler tarafından renklendirilen kampüs merdivenleri, Mart ayında okul yönetimi tarafından griye boyandı. Öğrenciler bu durumu protesto ederek, merdivenleri yeniden gökkuşağına boyadı.
Merdivenler, Nisan ayının ilk haftasında yönetim tarafından beyaza boyandı; hemen ardından öğrenciler, merdivenleri yeniden renklendirdi.
Renklendirilen merdivenlerin yönetim tarafından yeniden kırmızı beyaza boyanması üzerine ODTÜ’ler de toplanma çağrısı yapıp merdivenleri üçüncü kez gökkuşağı renklerine boyadı.
Son olarak, kampüsteki gökkuşağı renklerine boyalı ve üzerinde ‘Kayyumsuz ODTÜ’ yazılı merdivenler yönetim tarafından griye boyandı.
ODTÜ Mezunları Derneği olarak sürecin yakın takipçisi olduk, olmaya devam edeceğiz. Mezunlar Konseyi olarak yayınladığımız “ODTÜ Rektörlüğüne Çağrımızdır” bildirisinde, Rektörlüğü gelişen bu olaylar ile ilgili açıklama yapmaya, öğrenci yolundaki gökkuşağı renklerini tekrar sağlamaya, bilgileri dışında olduğuna inanmak istediğimiz bu tuzakları tertipleyenleri ortaya çıkarmaya davet ettik, ancak bu çağrımız da yanıtsız kaldı.
Pandemi sürecinde kampüse girmeleri de engellenen mezunlar, 29 Nisan 2021 Perşembe günü Vişnelik’te bir araya gelerek Çim amfi merdivenlerinden birini gökkuşağı renklerine boyadık.

Başa dön tuşu