Üye DuyurularıDuyurularGenelHaberlerSlider

VİŞNELİK MERDİVENLERİNDEN BİRİNİ GÖKKUŞAĞI RENKLERİNE BOYADIK!

Gezi direnişi zamanında, öğrenciler tarafından renklendirilen kampüs merdivenleri, Mart ayında okul yönetimi tarafından griye boyandı. Öğrenciler bu durumu protesto ederek, merdivenleri yeniden gökkuşağına boyadı.
Merdivenler, Nisan ayının ilk haftasında yönetim tarafından beyaza boyandı; hemen ardından öğrenciler, merdivenleri yeniden renklendirdi.
Renklendirilen merdivenlerin yönetim tarafından yeniden kırmızı beyaza boyanması üzerine ODTÜ’ler de toplanma çağrısı yapıp merdivenleri üçüncü kez gökkuşağı renklerine boyadı.
Son olarak, kampüsteki gökkuşağı renklerine boyalı ve üzerinde ‘Kayyumsuz ODTÜ’ yazılı merdivenler yönetim tarafından griye boyandı.
ODTÜ Mezunları Derneği olarak sürecin yakın takipçisi olduk, olmaya devam edeceğiz. Mezunlar Konseyi olarak yayınladığımız “ODTÜ Rektörlüğüne Çağrımızdır” bildirisinde, Rektörlüğü gelişen bu olaylar ile ilgili açıklama yapmaya, öğrenci yolundaki gökkuşağı renklerini tekrar sağlamaya, bilgileri dışında olduğuna inanmak istediğimiz bu tuzakları tertipleyenleri ortaya çıkarmaya davet ettik, ancak bu çağrımız da yanıtsız kaldı.
Pandemi sürecinde kampüse girmeleri de engellenen mezunlar, 29 Nisan 2021 Perşembe günü Vişnelik’te bir araya gelerek Çim amfi merdivenlerinden birini gökkuşağı renklerine boyadık.

Başa dön tuşu

Değerli Üyelerimiz,

Derneğimize bağışlarınızı bekliyoruz.

DERNEK İŞ BANKASI BAĞIŞ HESAPLARI 

İŞ BANKASI ODTÜ ŞUBESİ

TL HESABI

HESAP ADI: ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MEZUNLARI DERNEĞİ

IBAN: TR63 0006 4000 0014 2291 4222 59

USD HESABI

HESAP ADI: ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MEZUNLARI DERNEĞİ

IBAN: TR39 0006 4000 0024 2293 7971 49

EURO HESABI

HESAP ADI: ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MEZUNLARI DERNEĞİ

IBAN: TR98 0006 4000 0024 2293 7971 54

SWİFT KODU: ISBKTRISXXX

Önemli Not: Açıklama bölümüne sadece DERNEK BAĞIŞI ve İLETİŞİM BİLGİSİ yazılması gerekmektedir.

Saygılarımızla,

ODTÜ Mezunları Derneği

Yönetim Kurulu