Üye DuyurularıDuyurularGenelHaberler

Yapay Zeka- Felsefe Semineri

Derneğimiz; Bilgisayar Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi ve Felsefeciler Derneği işbirliği ile ‘‘Yapay Zeka- Felsefe Semineri’’ gerçekleştirecektir.

İlgili tüm üyelerimizi bekliyoruz.

Konuşmacılar:

Doç Dr. Yavuz ADUGİT
Doç Dr. Aziz ZAMBAK

Tarih: 6 Nisan 2019, Cumartesi
Saat: 14.00 – 17.00
Yer: ODTÜ Mezunları Derneği, Vişnelik Salonu

Önemli Not: Doç. Dr. Yavuz Adugit seminer öncesi “HER” (Aşk) filminin izlenmesini önermektedir.

Doç Dr. Yavuz ADUGİT

1973 Yılında Van’da doğdu. Ankara Üniversitesi DTCF Felsefe Bölümünü bitirdi. Hacettepe Üniversitesi Felsefe Bölümünde hazırladığı “Postmodern Etik Üzerine Bir İnceleme” adlı teziyle Yüksek Lisans derecesini, “Etikte Akıl ve Duygu İkilemi” adlı teziyle Doktor unvanını aldı. Hacettepe Üniversitesi Felsefe Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Doçent unvanını alan Adugit, Kocaeli Üniversitesi Felsefe Bölümünde öğretim üyesidir. Etik, estetik, özgürlük felsefesi, postmodernizm ve sinema teorisi üzerine çalışmalar yapmaktadır.

Kitapları: Şeyler ve İnsanlar, Etikte Akıl ve Duygu Çatışması: Akılcı Perspektif, Çocuklara Bırakmak Aşkları

Doç Dr. Aziz ZAMBAK

Lisans Derecesini ODTÜ Felsefe Bölümü’nden, Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini Katolik Leuven Üniversitesi Felsefe Enstitüsünden almıştır. ODTÜ Felsefe Bölümünde öğretim üyesi olarak Mantık, Bilim Felsefesi, Eleştirel Düşünce ve Formal Ontoloji üzerine dersler vermektedir. Yaş ve eğitim düzeyi farklılık gösteren birçok grup ile çalışmıştır. 12-15 yaş arası çocuklarla yapay zeka felsefesi üzerine çalışma yapmış ve onlara sorgulayıcı yönlerini keşfettirmeyi amaçlamıştır. Doktora düzeyinde ileri düzey mantık ve analitik çözümleme seminerleri vermiştir.

Başa dön tuşu