Üye DuyurularıDuyurularGenelHaberler

Panel | Yerel Yönetim Seçimlerine Giderken Muhtarlar Konuşuyor

Mahallemizde yaşanılan hemen her türlü sorunda genellikle ilk aradığımız kişi mahallemizin muhtarıdır. Asfaltımızda oluşan çukurlar, bozulan kaldırım taşları, geciken belediye otobüsleri, bakımsız kalan parklar, ağaçlar, çiçekler, sokaklarda biriken çöpler, kâğıtlar, şişeler ve benzeri yaşadığımız her türlü gündelik sorunda muhtarımızın konuyla ilgilenmesini ve en kısa sürede gerekli yerlerle ilişkiye geçerek çözüm üretmesini isteriz. Bu istekler merkezden çevreye doğru uzaklaştıkça daha çeşitlenir, daha önem kazanır. Artık muhtar vatandaşın gözünde devletin yanı başındaki temsilcisidir, elidir, koludur.

Kentlerimizi, kasabalarımızı, mahallelerimizi bir beş yıl daha yönetecek kişileri belirleyeceğimiz Yerel Yönetim Seçimlerine giderken bu kez söz o yanı başımızdaki dert ortaklarımızda, muhtarlarımızda… 2 Şubat 2019 Cumartesi günü saat 14.00’da, Vişnelik’te düzenleyeceğimiz ‘Yerel Yönetim Seçimlerine Giderken Muhtarlar Konuşuyor’ konulu panele; muhtarlarımız Ali Gölpunar (19 Mayıs Mahallesi-Keçiören), Fecire Yazan (İlk Yerleşim Mahallesi-Yenimahalle), Deniz Dizdar (Turkuaz Mahallesi- Etimesgut), Hasan Hüseyin Aslan (Çiğdem Mahallesi-Çankaya) ve Fatma Taner Ege (Sokullu Mehmet Paşa Mahallesi – Çankaya) konuşmacı olarak katılacaklar. Panelin kolaylaştırıcılığını Çiğdemim Derneği Başkanı Fatih Fethi Aksoy yapacak.

Yerel yönetim sorunlarını ve bu sorunların mahalli çözümlerini aşağıdan, bir anlamda yerel yönetimlerin emekçilerinden dinleyeceğimiz bu etkinliğe tüm üyelerimiz, mezunlarımız ve dostlarımız davetlidir.

Saygılarımızla,

ODTÜ Mezunları Derneği

Başa dön tuşu