Üye DuyurularıDuyurularGenelHaberlerSlider

GENÇLİĞİ ÇARESİZLİĞE İTEN MÜDAHALELERİ SONLANDIRIN! BIRAKIN GENÇLER YAŞASIN!

Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara’nın yaşamını sonlandırması hepimizi derinden üzmüştür. Enes’in benzer nedenlerle yaşamını sonlandıran ilk genç olmadığını ve gençlerin umudunu ellerinden alan bu karanlık yırtılmadığı sürece bu acıların devam edeceğini bilmek bizlerde tarif edilemez bir öfke yaratmakta aynı zamanda ağır bir sorumluluk yüklemektedir.

Enes’in bıraktığı mesaj yakın çevresinin istediği ve dayattığı bir yaşam tarzı ile kendi istekleri arasında çaresiz kalan, baskı ve şiddet ile şekillendirilmeye çalışılan, biat etmediği sürece verdiği emeklerin karşılığını alamayacağına inandırılan, ekonomik, sosyal ve toplumsal olarak geleceğe dair umutları ve hayalleri çalınmış gençlerin çığlığıdır.

Enes’in bıraktığı mesaj ülkemizin içinde bulunduğu durumun ciddiyetle ve tüm boyutları ile yeniden değerlendirilmesi gerektiğini ortaya koymuştur. Tarikat ve cemaat yurtları kapatılmalıdır. Yaşam tarzına müdahale ve siyasi baskılar sonlanmalıdır. Tüm öğrencilere kamusal, nitelikli ve parasız eğitim ve barınma olanakları sağlanmalıdır. Gençlerin özgür ve eleştirel bakış açılarını geliştirebileceği, not baskısı ile ehlileştirilmek yerine nitelikli öğrenme süreçlerinin işletildiği, kendilerini gerçekleştirebilecekleri bir eğitim sürecine geçilmelidir.

Gençlerimizi karanlığa teslim etmeyeceğiz. Umutlarını, geleceklerini çalmaya çalışan tüm yapılarla ve zihniyetle mücadele etmeye devam edeceğiz.

Mücadeleyi büyütmek için başta ODTÜ Mezunları olmak üzere tüm dostlarımızı öğrencilerimizin her alanda yanında olan Derneklerimiz ile dayanışmayı yükseltmeye çağırıyoruz.

Saygılarımızla,

ODTÜ Mezunları Konseyi

Başa dön tuşu

Değerli Üyelerimiz,

Derneğimize bağışlarınızı bekliyoruz.

DERNEK İŞ BANKASI BAĞIŞ HESAPLARI 

İŞ BANKASI ODTÜ ŞUBESİ

TL HESABI

HESAP ADI: ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MEZUNLARI DERNEĞİ

IBAN: TR63 0006 4000 0014 2291 4222 59

USD HESABI

HESAP ADI: ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MEZUNLARI DERNEĞİ

IBAN: TR39 0006 4000 0024 2293 7971 49

EURO HESABI

HESAP ADI: ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MEZUNLARI DERNEĞİ

IBAN: TR98 0006 4000 0024 2293 7971 54

SWİFT KODU: ISBKTRISXXX

Önemli Not: Açıklama bölümüne sadece DERNEK BAĞIŞI ve İLETİŞİM BİLGİSİ yazılması gerekmektedir.

Saygılarımızla,

ODTÜ Mezunları Derneği

Yönetim Kurulu