Ankara Çim Amfi Açık Hava KonserleriÜye DuyurularıDuyurularGenelVişnelik

Ankara Açık Hava Konserleri Başlıyor: Mor ve Ötesi Vişnelik’te

 

 

Rock müzik sahnesinin en önemli gruplarından mor ve ötesi,  Atlantis Yapım organizasyonuyla,  31 Mayıs 2019 Cuma Günü ODTÜ MD Vişnelik Çim Amfi’de…
Toplamda sekiz albüm, bir EP, iki de single yayınladığı kariyeri boyunca ülkemizin rock piyasasını tanımlayan isimlerden biri haline gelen ve eriştiği bu konumu 20 yıl boyunca koruyan mor ve ötesi, birçok değerli ismin albümüne de katkıda bulundu. 

“Onno Tunç Şarkıları” albümü için 1945’i, Murathan Mungan şarkılarının yeniden yorumlarından oluşan “Söz Vermiş Şarkılar” albümünde “Telli Telli’yi’’, Bülent Ortaçgil için söylenen şarkılarından oluşan “Şarkılar Bir Oyundur”‘da ‘‘Sen Varsın’ı’’ yorumlayan grup, 2008 yılında ise Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi “Deli” adlı parçayla temsil etti.

20. yıla özel olarak “Şehir”, “Bırak Zaman Aksın” ve “Gül Kendine” albümlerinin remastered hallerini içeren kayıtlar 1996-2004 isimli boxset’i 2016 yılı Mayıs ayında yayınlanan “Anlatamıyorum” single’ını takiben DMC etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sunan mor ve ötesi, ikinci bölüm niteliğindeki “Kayıtlar 2005-2016’yı’’ hemen ardından yayınladı. Yirminci yıl şerefine çıkardıkları bir diğer single parçaları olan “Melekler Ölmez” de büyük başarı yakaladı.

Kapı Açılış: 18.00
Etkinlik Başlangıç: 21.00

 

Bilet için tıklayınız.

ODTÜ M.D. Vişnelik Çim Amfi Hakkında:

Ankara’nın en değerli konumlarından birinde şehrin en önemli açık hava mekanı ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Çim Amfi yenilenmiş işletme yönetimi ve izleyicilerin beğenilerine yönelik olarak hazırlanan etkinlik ve konser takvimiyle Ankaralıları müzik ile buluşturmaktadır. Birbirinden ünlü sanatçıların konserleri, müzik festivalleri ve çeşitli sahne sanatlarına ev sahipliği yapan Vişnelik Çim Amfi, 6000 kişilik kapasitesiyle Ankara’nın en önemli etkinlik ve konser mekanlarının başında gelmektedir.

 

Saygılarımızla,
ODTÜ Mezunları Derneği

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Close