Mezunlar Günü

Bu yıl, Mezunlar Günü’müzü ayrı bir dayanışma, farklı bir coşku ve yoğun bir katılımla gerçekleştireceğiz. Gerek ülkemizin sürüklenmek istendiği yol ayrımı ve gerekse ODTÜ’ye yönelik artan baskılar, bu birlikteliği gerekli, hatta zorunlu kılıyor.

29 Haziran 2019’da gerçekleştireceğimiz Mezunlar Günü’müzü, mezunu, akademisyeni, öğrencisi ve çalışanı ile birlikte bugüne kadarki en yığınsal, en içerikli ve en coşkulu biçimde kutlayabilmek için, tüm dostlarımıza, her birinizin etkin katkılarınıza gereksinimimiz var.

ODTÜ’ye ve ODTÜ değerlerine sahip çıkmak için 29 Haziran’da buluşalım.

ODTÜ yerleşkesinde, bölümlerdeki buluşma ve kucaklaşmaların ardından, tüm bölümlerdeki mezunların ve öğrenci, akademisyen, çalışan, ODTÜ’ye gönül veren herkesin, saat 17.30’da DEVRİM Stadı’nda buluşmalarını bekliyoruz.

DEVRİM Stadı’ndaki buluşmanın ardından, hep birlikte Vişnelik’e geçiyoruz. Yüreği genç olsa da yürümekte zorlananlarımız için derneğimizin sağlayacağı araçlar yardımcı oluyor.

Vişnelik’teki ilk etkinliğimiz, Ertuğrul’ları andığımız forum sonrası, son dönemde ODTÜ mücadelesi ile daha da bütünleşen efsane topluluk MOĞOLLAR’ın konserini birlikte izlemek, şarkılarını birlikte söylemek olacaktır.

Konser’in ardından, sizler için özel olarak hazırlanan “Mezunlar Günü Yemeği”nde, tüm dostlarımızla, anılarımızı canlandırıp, ODTÜ dayanışmasını pekiştirmeyi sürdüreceğiz.

Öğrenci ve akademisyenler ile birlikte Mezunların da ODTÜ’ye ve ODTÜ değerlerine sahip çıktığını göstermek için 29 Haziran’da ODTÜ’de ve Vişnelik’te buluşalım…

 

ODTÜ Mezun Dernekleri Mezunlar Günü Programı

10:45 – 11:15

Açılış Konuşmaları

11:30 – 12:45

Anıtkabir ziyareti (Eski ve yeni mezunlar)

Otobüsler Kültür ve Kongre Merkezi önünden kalkacak ve saat 12:45’te yerleşkeye geri dönecektir

12:00 – 14:00

Mezunlar Günü Özel Yemeği (ODTÜ Kafeteryası)

14:00 – 17:00

Bölümlerde Madalya Töreni ve Mezun Dernekleri ortak duyurusunun okunması

17:30 – 18:00

Devrim Stadı’ndan Vişnelik’e

18:00 – 19:00

Ertuğrul’ları Anma Forumu

19:00 – 21:00

Moğollar Konseri Çim Amfi’de 21:00’den sonra  ODTÜ öğrencisi grupların müzik ziyafeti devam edecek.

21:00 – 24:00

Mezunlar Yemeği

Başa dön tuşu