Ay: Temmuz 2021

 • ÜYELERİMİZE ÖZEL İNDİRİMLİ KURUMSAL ANLAŞMALARIMIZ

  ANLAŞMALI OLDUĞUMUZ KURUMLAR:

  ODTÜ Mezunları Derneği üyelerinin kaliteli hizmete daha uygun koşullarda ulaşabilmesi için çalışmalarımız devam etmektedir.

  Alanında köklü ve kurumsal firmalarda, üyelerimize özel indirimlerden yararlanmak için anlaşmalı olduğumuz kurumlara ODTÜ Mezunları Derneği üye kartınızı göstermeniz yeterli.

  ODTÜ Mezunları Derneği üyeleri (aidat borcu olmayan), üye kimlik kartlarını göstererek Denge Tıp Laboratuvarları ve Tıbbi Görüntüleme Merkezi’nde yapacağı işlemlerden %50 indirimli olarak yararlanabilecektir.  yararlanabilecektir.

   

  ODTÜ Mezunları Derneği üyeleri (aidat borcu olmayan), üye kimlik kartlarını göstererek Bayındır Hastaneleri’nin tüm şubelerinde yapacağı işlemlerden ortalama olarak %40 indirimli şekilde yararlanabilecektir.

  ODTÜ Mezunlar Derneği üyeleri (aidat borcu olmayan), üye kimlik kartlarını göstererek LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi’nde yapacağı işlemlerden kendileri için %20, bakmakla yükümlü oldukları birinci derece yakınları (anne, baba, eş ve çocuk) için %15 indirimli yararlanabilecektir.

  ODTÜ Mezunları Derneği üyeleri (aidat borcu olmayan), üye kimlik kartlarını göstererek anlaşmalı olduğumuz SARAR mağazalarından %30 indirim ile alışveriş yapabileceklerdir.
  Anlaşmalı olduğumuz SARAR mağazaları için tıklayınız.

  ODTÜ Mezunları Derneği üyeleri(aidat borcu olmayan), üye kimlik kartlarını göstererek anlaşmalı olduğumuz Dünya Göz Hastaneleri’nde muayene ve tetkik için %20, genel ameliyat veya lazer için %15, özellikli ameliyat için %10 indirimli şekilde yararlanabileceklerdir.

  ODTÜ Mezunları Derneği üyeleri (aidat borcu olmayan), üye kimlik kartlarını göstererek anlaşmalı olduğumuz OdyoZone İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezinden indirimle yararlanabilirler. OdyoZone İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi ile yapılan protokol gereği %30 (veya dönemsel olarak uygulanıyor olabilecek herhangi bir kampanya veya indirimlere ek olarak %10) indirim uygulamayı taahhüt etmektedir.

  ODTÜ Mezunları Derneği üyeleri(aidat borcu olmayan), üye kimlik kartlarını göstererek anlaşmalı olduğumuz Ankara Kavaklıdere Holiday Inn – S Life Spa and Wellness, Beauty Merkezinden ve %15 indirimli şekilde yararlanabilirler.

  S LIFE Katalog için tıklayınız.

   

  ODTÜ Mezunları Derneği üyeleri(aidat borcu olmayan), üye kimlik kartlarını göstererek anlaşmalı olduğumuz Bosch Car Service güvencesiyle hizmet veren Parla Otomotiv Kimya İnşaat Enerji Firmasından verilen tüm hizmet kalemlerinden %15 indirimli şekilde yararlanabilirler.

   Anlaşmalı olduğumuz Bosh Car Service Firması için tıklayınız.

   ODTÜ Mezunları Derneği üyeleri(aidat borcu olmayan) ve birinci derece yakınları, üye kimlik kartlarını göstererek anlaşmalı olduğumuz, yazlık konaklama hizmet veren Soliport Hotel Firmasından verilen tüm hizmetlerden %20 indirimli şekilde konaklayabilirler.

   ODTÜ Mezunları Derneği üyeleri (aidat borcu olmayan) ve birinci derece yakınları, üye kimlik kartlarını göstererek anlaşmalı olduğumuz, Otel ve konaklama hizmet veren Luna Firmasından verilen tüm hizmetlerden %20 indirimli şekilde konaklayabilirler.

   

  ODTÜ Mezunları Derneği üyeleri (aidat borcu olmayan) ve birinci derece yakınları, üye kimlik kartlarını göstererek anlaşmalı olduğumuz, HC International Clinic tarafından verilen hizmetlerden indirimli şekilde yararlanabilirler.

  İndirimli sunulan hizmetler için tıklayınız.

  ODTÜ Mezunları Derneği üyeleri (aidat borcu olmayan) ve birinci derece yakınları, üye kimlik kartlarını göstererek anlaşmalı olduğumuz, Dental Group Hospitadent tarafından verilen hizmetlerden tıbbi malzemeler ve ilaç hariç %20 indirimli şekilde yararlanabilirler.

  ODTÜ Mezunları Derneği üyeleri (aidat borcu olmayan) ve birinci derece yakınları, üye kimlik kartlarını göstererek anlaşmalı olduğumuz, Anka Naturadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi tarafından verilen hizmetlerden tıbbi malzemeler ve ilaç hariç %20 indirimli şekilde yararlanabilirler.

  ODTÜ Mezunları Derneği üyeleri (aidat borcu olmayan) ve birinci derece yakınları, üye kimlik kartlarını göstererek anlaşmalı olduğumuz, Özel Gordion Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği tarafından verilen hizmetlerden tıbbi malzemeler ve ilaç hariç %30 indirimli şekilde yararlanabilirler.

  ODTÜ Mezunları Derneği üyeleri (aidat borcu olmayan) birinci derece ve ikinci derece yakınları, anlaşmalı olduğumuz, Abdullah Yüksel’in kurucusu olduğu Özel Abdullah Yüksel İvme Anadolu Lisesine ve YKS-LGS sınavlara hazırlık kurslarına, 2024-2025 Eğitim-Öğretim Yılı eğitim bedelinden %20 indirimli şekilde yararlanabilirler.

 • ÇOCUKLAR İÇİN ARKEOLOJİ ATÖLYESİ İLE TARİHE YOLCULUK DEVAM EDİYOR!

  Sayın Üyemiz,

  İlkini 10-11 Temmuz 2021 tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz ve yoğun ilgiyle karşılanan

   Çocuklar için Arkeoloji Atölyesinin ikincisi başlıyor!

  ODTÜ Öğretim Üyesi Dr. Deniz ERDEM’in yürütücülüğünde ve farklı yaş grubundan çocuklarla çalışma deneyimine sahip bir ekiple gerçekleştirilen Çocuklar için Arkeoloji Atölyesinin programını ekte paylaşıyoruz.

  Atölyemiz 31 Temmuz – 1 Ağustos 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

  10-14 yaş çocuklara hitap eden atölye çalışmamızın programı aşağıda paylaşılmıştır.

  PROGRAM

  31 Temmuz Cumartesi / ODTÜ MD Vişne Bahçesi

  10.00-10.30 Resim Atölyesi

  10.30-12.30 Genel Arkeoloji

  12.30-13.00 Yemek

  13.00-14.15 Biyoarkeoloji

  14.15-14.30 Ara Öğün

  14.30-15.15 Jeoarkeoloji

  1 Ağustos Pazar / ODTÜ MD Vişne Bahçesi

  10.00-12.00 Kazı etkinliği

  12.30-13.30 Yemek

  13.30-15.00 Kazı buluntularının değerlendirilmesi

  15.00-15.30 Resim Atölyesi

  *Atölyenin açılması için minimum katılımcı sayısı 10’dur.

  *Ön kayıt yaptırmak ve ayrıntılı bilgi almak için 0312 286 79 79 – 126 telefon numarasından ve etkinlik@odtumd.org.tr adresinden Derneğimize ulaşabilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  ODTÜ Mezunları Derneği

  _________________

 • ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Tesisi Kurban Bayramı Çalışma Programı

  Sayın Üyemiz,

  Kurban Bayramı nedeniyle Dernek İdari Ofis ve Vişnelik Tesisi Restoran-Spor Merkezi-Yüzme Havuzu-Oyun Salonu, 19-20-21-22-23 Temmuz 2021 tarihlerinde hizmet veremeyecektir.

  24 Temmuz 2021 Cumartesi günü itibariyle Vişnelik Tesisi Restoran-Spor Merkezi-Yüzme Havuzu ve Oyun Salonu26 Temmuz 2021 Pazartesi günü itibariyle Dernek İdari Ofis hizmet vermeye devam edecektir.

  Sağlık, mutluluk ve barış dolu nice bayramlar dileriz.

  Saygılarımızla,

  ODTÜ Mezunları Derneği

 • KİTAP TANITIMI: BEYİN NASIL ÇALIŞIR?

  KİTAP BİLGİLERİ

  KİTAP ADI: Beyin Nasıl Çalışır

  ISBN: 9786059856720

  YAZAR: Prof. Dr. Peter Abrahams

  SAYFA SAYISI: 176

  FİYAT: 114.00 tl  İND. FİYATI:79.80 TL

  https://www.odtuyayincilik.com.tr/urun/detay/beyin-nasil-calisir/334

   

  Hipokampus beynin neresinde yer alır ve işlevi nedir? Güldüğümüzde beynimizde neler olur? Bir beyin hasarının değerlendirilmesi için kontrol listesinde neler olmalıdır? Demans ile Alzheimer’in farkı nedir? Bu sorulara ve çok daha fazlasına, “Beyin Nasıl Çalışır?” sayesinde anlaşılır yanıtlar bulacaksınız.

   

  “Beyin Nasıl Çalışır?” beynin fizyolojisinden başlayarak travmalara, beyin ile ilgili hastalıklara hatta uyurken beynin içerisinde neler olduğu gibi beyinde gerçekleşen tüm süreçlere ilişkin açıklayıcı bilgiler içeriyor. Kafadaki kan damarlarından felç durumunda kişide ne olduğuna, alkolün beyni nasıl etkilediğinden menenjit tanısına, epilepsiden depresyona değin beyin ile ilgili ne varsa hepsini ayrıntılarıyla bu kitapta bulacaksınız.

   

  Alanında ünlü tıp uzmanları tarafından hazırlanmış olan “Beyin Nasıl Çalışır?”, bir beyin hastalığına nasıl tanı konulduğunu öğrenmek, bu hastalıkların tedavi süreçleriyle ilgili ileri düzeyde bilgi edinmek ya da salt insan zihnindeki süreçleri anlamaya çalışmak için bile mükemmel bir başvuru kaynağı.

  600’den fazla renkli fotoğraf, tıbbi görüntü ve görsel anatomik çizimlerle desteklenen “Beyin Nasıl Çalışır?” kitabı, ayrıntılı bilgileri ve kolay okunurluğuyla genel okuyucu kitlesinden konuyla ilgili tıp öğrencilerine kadar herkesin başucu kitabı olmaya aday…

   

 • ÇOCUKLAR İÇİN ARKEOLOJİ ATÖLYESİ BAŞLIYOR

  Sayın Üyemiz,

  ODTÜ öğretim üyesi Dr. Deniz ERDEM’in yürütücülüğünde ve farklı yaş grubundan çocuklarla çalışma deneyimine sahip bir ekiple, Çocuklar için Arkeoloji Atölyesine başlıyoruz.

  İlk atölyemiz 10-11 Temmuz 2021 olarak planlanmaktadır.

  10-14 yaş çocuklara hitap eden atölye çalışmamızın programı aşağıda paylaşılmıştır.

  PROGRAM

  10 Temmuz Cumartesi / ODTÜ MD Vişne Bahçesi

  10.00-10.30 Resim Atölyesi

  10.30-12.30 Genel Arkeoloji

  12.30-13.00 Yemek

  13.00-14.15 Biyoarkeoloji

  14.15-14.30 Ara Öğün

  14.30-15.15 Jeoarkeoloji

  11 Temmuz – Pazar / ODTÜ MD Vişne Bahçesi

  10.00-12.00 Kazı etkinliği

  12.30-13.30 Yemek

  13.30-15.00 Kazı buluntularının değerlendirilmesi

  15.00-15.30 Resim Atölyesi

  Atölyenin açılması için minimum katılımcı sayısı 10’dur.

  Ön kayıt yaptırmak ve ayrıntılı bilgi almak için 0312 286 79 79 telefon numarasından Derneğimize ulaşabilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  ODTÜ Mezunları Derneği

 • Sivas’ta Katledilen Canlarımızı Unutmadık, Unutturmayacağız!

  2 Temmuz 1993’te Madımak Oteli’nden yükselen alevler; 28 yıldır haktan, hukuktan, adaletten, eşitlikten yana mücadele eden tüm kesimlerin yüreğini yakmaya devam ediyor.

   

  Madımak Oteli’ne düzenlenen saldırı, bu topraklarda dil, din, ırk ayrımı yapılmadan bir arada yaşam ısrarını hedef almıştır.

   

  2 Temmuz; nefret söylemleri ile hedef gösterilerek zemin hazırlanmış, organize bir linç kampanyası ile desteklenmiş, herkesin gözü önünde zuhur eden örgütlü bir katliamdır.

  Aradan geçen bunca yıla rağmen, karanlığı yaratan zihniyet ile hesaplaşılabilmiş değildir. Sivas’ın hesabı sorulmadıkça, bu topraklar yeni saldırıların, yeni katliamların odağı olmaktadır.

   

  Farklılığımız nereden doğarsa doğsun, insan kalmakta ısrar eden, yaşamdan taraf olan tüm kesimlerle bir arada eşit, özgür ve barış içinde bir dünya için mücadeleyi sürdürüyoruz.

   

  Madımak’ta katledilen 35 canımızı sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.

   

  UnutMADIMAKlımda!

   

  ODTÜ Mezunları Derneği Yönetim Kurulu

   

 • İstanbul Sözleşmesinden Vazgeçmeyeceğiz!

  Cumhurbaşkanlığı kararı ile İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesine karşı açılan davalar, Danıştay tarafından reddedilmiştir. Bu kararı kabul etmiyoruz, İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz.

  İstanbul Sözleşmesi, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasını öngörmektedir. Kadına yönelik şiddet ve ev içi şiddetin ortadan kaldırılmasını hedeflemekte, şiddetle mücadelede taraf devletlerin yükümlülüklerini belirlemektedir. Bu anlamda ve kapsamda hazırlanan ilk uluslararası sözleşmedir. Bu sözleşmeden vazgeçmek bir yana, uygulanması için gerekli denetim mekanizmasının ve organların oluşturulması için çalışılmalıdır.

  Toplumsal cinsiyet eşitliğini savunan, kadına şiddete karşı duran, yaşamak ve yaşatmak için mücadele veren tüm kesimler ile birlikte

  İstanbul Sözleşmesini savunmaya ve çalışmalarımızda uygulamaya devam edeceğiz.

  ODTÜ Mezunları Derneği Yönetim Kurulu

Başa dön tuşu

Değerli Üyelerimiz,

Derneğimize bağışlarınızı bekliyoruz.

DERNEK İŞ BANKASI BAĞIŞ HESAPLARI 

İŞ BANKASI ODTÜ ŞUBESİ

TL HESABI

HESAP ADI: ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MEZUNLARI DERNEĞİ

IBAN: TR63 0006 4000 0014 2291 4222 59

USD HESABI

HESAP ADI: ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MEZUNLARI DERNEĞİ

IBAN: TR39 0006 4000 0024 2293 7971 49

EURO HESABI

HESAP ADI: ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MEZUNLARI DERNEĞİ

IBAN: TR98 0006 4000 0024 2293 7971 54

SWİFT KODU: ISBKTRISXXX

Önemli Not: Açıklama bölümüne sadece DERNEK BAĞIŞI ve İLETİŞİM BİLGİSİ yazılması gerekmektedir.

Saygılarımızla,

ODTÜ Mezunları Derneği

Yönetim Kurulu