Üye DuyurularıDuyurularGenelHaberlerKomisyon ve Komite Haberleri

Kızılcahamam Şahinler Doğa Yürüyüşü’ne Davetlisiniz!

Kısa yürüyüşler yaparak doğayla iç içe olacağımız yürüyüş programımıza tüm üyelerimizi bekliyoruz.

Parkur yaklaşık 12 kilometre olup, yumuşak iniş çıkışlıdır. İlk defa doğa yürüyüşü yapmak isteyenler ve her yaştan katılımcı için uygundur.

 

Tarih: 28 Nisan 2019, Pazar

Hareket Saati: 08.30

Dönüş Saati: 20.00

Araç Kalkış Yeri: ODTÜ Mezunları Derneği

Ücret: 50 TL

Son Kayıt Tarihi: 26 Nisan 2019, Cuma

 

Yürüyüş Programı

Etkinlik için; 28 Nisan 2019 Pazar günü saat 08.30’da, ODTÜ Mezunları Derneği otoparkında buluşulacak, yolda ihtiyaç ve kahvaltı molasından sonra parkur başlangıcına gidilecektir. Etkinlik; dönüş yolunda yemek ve ihtiyaç molası verildikten sonra ODTÜ Mezunları Derneği otoparkında son bulacaktır. Yürüyüş sırasında baharın gözdeleri çiçekleri, yemyeşil çayırları ve üzerlerindeki erimemiş karlı bölümleri, kar sularının eriyip oluşturduğu dereleri görülecektir.

Bilinmesi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

·       Ayak bileğini kavrayan doğa yürüyüş botu olmazsa olmaz, en önemli malzemedir.

·       Polar mont, yağmurluk veya panço, eldiven, düdük, sırt çantası, baton, termal içlik, çabuk kuruyan ve su geçirmez pantolon, şapka/bere (1 takım yürüyüş sırasında yanınızda olmak kaydıyla, bir takım da yürüyüş sonunda gerekirse diye araçta kalacak toplamda iki takım yedek kıyafet vs. bulundurulması tavsiye edilmektedir.)

·       İsteğe bağlı kahvaltılık ya da sandviç, yürüyüş sırasında öğle arası için kumanya, kuru üzüm, kayısı, incir gibi atıştırmalıklar

·       1,5-2 lt içme suyu

·       Güneş gözlüğü, fener, çakı

·       Kullanmakta olduğunuz ilaçlar, varsa alerji ilaçları

Hava Durumu; Yürüyüşün planlandığı parkur bölgesinde güneşli, yağışsız ve hafif rüzgarlı bir hava tahmin edilmektedir. Ancak mevsim itibariyle hava durumunda ani değişiklik olma ihtimali de bulunmaktadır.

Bilgi ve Kayıt için: etkinlik@odtumd.org.tr

Başa dön tuşu