DuyurularGenelHaberler

ODTÜ’LÜ KHK MUHATAPLARI İLE BULUŞTUK

Son dönem ülkemizde yaşanan en acı kıyımın muhatabı olan tüm KHK mağdurlarına sahip çıkma gerekliliğini en azından kendi üniversitemiz mensuplarına ulaşarak gerçekleştirme doğrultusunda; konuyu bir kampanyaya dönüştürmeden bu konuda araştırma yapan kurumlarla, yayın yapan kitapevleri ile iletişime geçerek ulaşabildiğimiz ODTÜ’lü KHK muhataplarını 27 Şubat 2019 Çarşamba akşamı ODTÜ MD Vişnelik tesislerinde bir araya getirdik.
Yönetim Kurulu Başkanımız A. İrfan Türkkolu, Yönetim Kurulu üyelerimiz; Nihal Uysal ve Selçuk Güzeloğlu ile KHK muhatabı Yönetim Kurulu üyemiz Yusuf Bayrak ve Disiplin Kurulu üyemiz KHK muhatabı Ahmet Haşim Köse’nin katıldığı toplantıya akademisyenlerin yanında KHK ile işlerinden edilen iki ODTÜ mezunu kamu çalışanı da katıldı.
15 Temmuz sürecinde KHK ile işinden edilenler yanı sıra atanmayan arkadaşlarımızın da aynı kaderi paylaştığına dikkat çekilerek önceliğin dayanışma ve gündelik hayatın örgütlenmesi olduğu vurgulandı.
Çalışmanın ODTÜ’lü KHK muhatabı arkadaşlarımızın mümkünse hepsine ulaşana dek devam ettirilmesine, Dernekte kurslar açılması, Dayanışma gecesi yapılması, Mülkiye başta olmak üzere diğer mezun dernekleri ile işbirliği yapılmasına dek birçok konuda öneriler oluşturuldu.
Toplantı; dayanışma ve mücadeleyi sürdürme kararlılığı ile; bir dahaki toplantıya daha çok KHK muhatabını bir araya getirmek üzere bitirildi.

Başa dön tuşu