Üye DuyurularıBasın AçıklamalarıDuyurularGenelHaberler

Cumartesi Anneleri Hakkında Açıklama

Ülkemizin karanlık siyasi tarihinde kaybolan çocuklarını arayan ve onların katillerinin cezalandırılmasını isteyerek, 700 haftadır sessizce oturan analar, bir kez daha saldırıya uğradılar. Hırsla, kinle hırpaladılar acıyla yoğrulmuş anaları… Koskoca bir utanç daha, bu ülkenin hanesine yazıldı.

Kurtuluş savaşı ve Cumhuriyet’in kuruluşunda büyük paya sahip kadınlarımız, sonraki yıllarda da ülkemizin daha yaşanılır bir hale gelmesi için mücadele eden çocukları için acı çektiler, direndiler. Yılmadan, usanmadan cezaevi kapılarında beklediler; çocuklarının mezarlarını aradılar.

Bağımsızlığımız için 26 Ağustos’ta başlatılan Büyük Taarruz’un yıldönümünde, cepheye mermi taşıyan kadınlarımızın kemiklerini sızlatacak şekilde; kayıp çocuklarını arayan analara şiddet uygulanmıştır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bir kez daha çağrı yapıyor; acılı anaların yüreklerini bir nebze rahatlatmak için, Cumartesi Anneleri’nin kayıp çocuklarına ne olduğunun araştırılmasını, ülke tarihinin karanlık sayfalarına ışık tutulmasını ve bu kara lekenin temizlenmesini istiyoruz.

ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

 

 

*Başlık Görseli Gazete Karınca sitesinden alınmıştır.

Başa dön tuşu