Üye DuyurularıDuyurularGenelHaberler

Suruç’ta 3 Yıl Önce İnsanlık Katledildi!

Onlar emperyalizmin Ortadoğu coğrafyasının yeniden paylaşımı için yarattığı IŞİD cellatlarının elinden kurtarılan kentlerin yeniden inşasına yardım için gidiyorlardı. Çocuklara oyuncak, okullara kitap götürüyorlardı. Gençtiler, insandılar, sosyalisttiler. Katledildiler.

Suruç’ta 3 yıl önce bugün SGDF’li (Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu) gençler bombalı bir saldırı ile katledildi. Yüreğimizin yangını öfkemizi büyütüyor.

IŞİD ya da emperyalizmin bir başka kara örgütü tıpkı Reyhanlı’daki gibi, Diyarbakır’daki gibi masum insanları öldürdü. Yüreğinde insan sevgisi olan geleceğe umutla bakan gençler bombalı saldırı sonucu yaşamını yitirdi…

Tıpkı Bağcılar’da, İstanbul’un göbeğindeki konsoloslukta, Beyoğlu’nda, Kızılay’da, Merasim sokakta olduğu gibi birileri elini kolunu sallaya sallaya gelip, bomba patlattılar Suruç’ta. Ve ne zaman nerede patlayacağı belli olmayan karanlık bir “canlı bombalar süreci” başlattılar.

Katil de azmettiren de belli. Ortadoğu, emperyalist tekellerin doymak bilmez hırsları nedeniyle yıllardır kan gölü. Ortadoğu’da sömürgecilerin taşeronluğunu yapanlar, Ortadoğu coğrafyasında kiralık katilleri besleyip barındıranlardır, katliamın gerçek sorumlularıdır.

Katledilen gençlerin görüşlerine katılmayabilirsiniz ama güçlerimizi katliamın sorumlularına karşı birleştirebilirsek; inanıyoruz ki barış, demokrasi ve kardeşlik kazanacak. İnsanlık kazanacak; emperyalizm ve taşeronları, tarihin çöplüğüne gömülecektir.

 

ODTÜ Mezunları Derneği
Yönetim Kurulu

Başa dön tuşu