Üye DuyurularıDuyurularGenelHaberlerSlider

BİLGİLENDİRME: DEPREM BÖLGELERİYLE DAYANIŞMA ORGANİZASYONUMUZ HK.

Değerli Üyelerimiz, Gönüllü Arkadaşlarımız, Ankaralılar,

 

Deprem felaketinin yaşandığı 6 Şubat günü, saat 7:30 itibari ile başladığımız dayanışma çalışmaları muazzam bir karşılık buldu. Dayanışma çağrımızın duyurulması, ihtiyaçların ulaştırılması, ayrıştırılması, kolilenmesi ve tırlara yüklenmesi sürecinde binlerce Ankaralı tesisimizde gönüllü olarak destek verdi. Bir haftadır aralıksız şekilde devam eden ve desteklerle büyüyen çalışmalarımız sonucunda 48 adet tırımız en yoğun yıkımın olduğu bölgelerde ihtiyaç sahipleri ile buluşturuldu. İhtiyaç sahibi ODTÜ öğrencilerine burs desteği sağlandı. Ankara’ya gelebilen ihtiyaç sahiplerine destekler sağlandı. Maddi manevi destek sunan herkese sonsuz teşekkürler.

Ne yazık ki daha farklı zorlukları da beraberinde getirecek saatlere doğru ilerliyoruz. Bu süreçte sivil topluma, dayanışmaya, birlikteliğe, örgütlülüğe olan ihtiyaç çok açık. Biz bu süreçte de olanaklarımız el verdiğince sorumluluk almaya, irade göstermeye hazırız. Orta ve uzun vadeli dayanışma süreçlerini örgütlemek adına gerekli hazırlıkları yapmış bulunuyoruz. Kendimize görev olarak biçtiğimiz bu sorumluluğun altından hep birlikte kalkabileceğimizi biliyoruz.

Bu doğrultuda 12 Şubat Pazar gün sonu itibari ile tır gönderiminin mevcut ihtiyaç doğrultusunda ve daha odaklı bir şekilde planlanacağını; barınma, sağlık, eğitim gibi konularda daha kalıcı çözümler için çalışmalarımızın hızlandırılacağını sizlerle paylaşmak isteriz. Tüm çalışmalarımızı ve ihtiyaçlarımızı ODTÜ Mezunları Derneği sosyal medya platformları üzerinden takip etmeye devam edebilirsiniz.

 

Yaralarımızı birlikte saracağız.

ODTÜ Mezunları Derneği Yönetim Kurulu

Başa dön tuşu

Değerli Üyelerimiz,

Derneğimize bağışlarınızı bekliyoruz.

DERNEK İŞ BANKASI BAĞIŞ HESAPLARI 

İŞ BANKASI ODTÜ ŞUBESİ

TL HESABI

HESAP ADI: ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MEZUNLARI DERNEĞİ

IBAN: TR63 0006 4000 0014 2291 4222 59

USD HESABI

HESAP ADI: ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MEZUNLARI DERNEĞİ

IBAN: TR39 0006 4000 0024 2293 7971 49

EURO HESABI

HESAP ADI: ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MEZUNLARI DERNEĞİ

IBAN: TR98 0006 4000 0024 2293 7971 54

SWİFT KODU: ISBKTRISXXX

Önemli Not: Açıklama bölümüne sadece DERNEK BAĞIŞI ve İLETİŞİM BİLGİSİ yazılması gerekmektedir.

Saygılarımızla,

ODTÜ Mezunları Derneği

Yönetim Kurulu