Üye DuyurularıDuyurularGenelKulüp ve Atölye HaberleriSlider

ODTÜ MD Koleksiyon Kulübü Dönem Çalışmalarına Başlıyor!

Sayın Üyemiz,

ODTÜ MD Koleksiyon Kulübü yeni dönem çalışmalarına 4 Ekim 2022 Salı akşamı saat 19.00’da başlıyor. Koleksiyonerliğe ilgi duyan ve kulübümüze katkı sağlamak isteyen üyelerimizi aramızda görmekten mutluluk duyarız.

 

ODTÜ MD Koleksiyon Kulübü’nün 135. toplantısında kulüp üyelerinden Selçuk Güzeloğlu “Trabzon Şehir Dokusu ve Bakırcılığı” başlıklı sunumu yapacak ve kulüp vitrininde 1-30 Ekim 2022 tarihleri arasında sergilenecek “Anadolu Bakır Objeleri” koleksiyonunu tanıtacaktır.

Tüm Dernek üyelerimizin ve konuya ilgi duyan herkesin katılımını bekliyoruz.

Saygılarımızla,

ODTÜ Mezunları Derneği

 

ODTÜ MD Koleksiyon Kulübü Toplantısı

Tarih: 04.10.2022 Salı

Saat: 19:00

Yer: Salon 56

Sunum İçeriği

 

Trabzon tarihi ticaret yollarının denize ulaştığı Anadolu’nun en eski ve önemli liman kentlerinden biridir. Binlerce yıllık tarihi geçmişi içinde bu kentte hüküm süren medeniyetlerden günümüze birçok yapı ulaşmayı başarmıştır. Opera Binası gibi şehrin çok amaçlı kültür yapılarından olan bir mekân ise yitip gitmiştir. Sunumda eski ve yeni fotoğraflar eşliğinde kadim Trabzon kentinin zengin şehir dokusundan görüntüler yer almaktadır. Tarihi süreçte kentte gelişen el sanatlarından en başta geleni Trabzon Bakırcılığıdır. Yaşayan son ustalarla yapılan söyleşiler ve sunulan bakır eser örnekleri eşliğinde, bu üretken coğrafyanın yitip gitmekte olan sanatlarından biri üzerine konuşulacaktır.

Başa dön tuşu