ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ - ODTUMD

1540. Sokak No: 58 100. Yıl 06530 ANKARA Tel: +90 312 286 79 79 Faks: +90 312 287 75 00
odtumd@odtumd.org.tr

ODTÜ Mezunları Derneği - panoramik sanal gezinti

17
Eylül
21:00
Vişnelik'te 3 Gece 3 Yıldız Klasik ve Caz Müzik Festivali!

Klasik ve caz müziğin dünyaca ünlü isimleri, Midas'ın Kulaklığı tarafından düzenlenen ve bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan

"3 Gece 3 Yıldız Klasik ve Caz Müzik Festivali" kapsamında Vişnelik’te sahne alacak.

 

Unicef Türkiye Milli Komitesi “Okul Öncesi Eğitiminin Güçlendirilmesi” projesi yararına, 17-18-19 Eylül tarihlerinde Vişnelik Çim Amfi'de gerçekleştirilecek olan bu etkinlikle, Ankaralı müzikseverler, salon atmosferinden uzaklaşarak, açık alanda, yıldızlar altında "yıldız"lar ile buluşacak ve alışılmışın dışında bir klasik ve caz konseri deneyimi yaşayacaklar.

 

Festivalin ilk gününde, piyanoda Kerem Görsev, davulda Ferit Odman ve kontrbasta Kağan Yıldız’dan oluşan Kerem Görsev Trio ve Grammy ödüllü saksafoncu Ernie Watts, Kerem Görsev’in bestelerinin yanısıra, American Songbook’tan eserlere de yer verecekleri bir performans sergileyecekler.

 

Bach, Hayden ve Beethoven’a ait, barok ve klasik dönem piyano eserlerini icra edecek olan piyanist Muhiddin Dürrüoğlu, festivalin ikinci gününde müzikseverlerle buluşacak.

 

Festivalin kapanış konseri ise, Saygun, Brahms, Chopin ve Mozart’a ait, klasik, romantik ve modern dönem piyano eserlerini icra edecek olan piyanist Gülsin Onay tarafından gerçekleştirilecek.  

BİLETLER

MyBilet

ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Tesisi – Ön Büro

İletişim
21
Eylül
07:30
BAĞ BOZUMU GEZİSİ'NDE SİZ DE ÜZÜMÜN SERÜVENİNE KATILMAK İSTER MİSİNİZ?

Üzümler olgunlaştı, hasat zamanı geldi... Tüm bağcı ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de bağ yöreleri şenlendi; bağlar insanlarla doldu, taştı; üzümler dallarından toplandı.

Yine bir Eylül ayında ve yine bir bağ bozumu zamanında, üzümün, kalecik karasının olgunlaştığı, salkım salkım toplanıp işlenmeye hazırlandığı bu günlerde, 21 Eylül 2014 Pazar günü, Premier Tur ile günübirlik Ankara Kalecik, Bağ Bozumu Gezisi'nde siz de üzümün serüvenine katılmak ister misiniz? 

Kalecik, çok uzakta değil, Ankara’nın hemen 70 km ötesinde. Üstelik 5000 – 6000 yıllık geçmişinde Hititleri, Frigleri, Selçukluları, Osmanlıları derken, Şapka Devrimi’ni yapacağı Kastamonu-İnebolu yolculuğu sırasında Mustafa Kemal Atatürk’ü ağırlamış. Böylesi tarihi ve kültürel dokuya sahip olan Kalecik şimdilerdeyse, Kızılırmak üzerinde, üzüm fışkıran bağlarıyla bizleri misafir etmeye hazırlanıyor. 

21 Eylül’de "Uluslararası Kalecik Karası Kültür ve Turizm Festivali" etkinliklerine de katılabileceğimiz gezimizin sabahında, Kalecik’e adını veren küçük kalesinden kuşbakışı Kalecik’i izleyeceğiz. Bir zaman deri işlemeciliğinin ilçede önem kazandığının ipucunu adında taşıyan Tabakhane Camii’yle, eski konakları ve evleriyle, Selçuklulardan günümüze dek gelen Yedigözlü Köprü’sü ve Etnografya Müzesi’yle ilçenin tarihi ve kültürel havasını soluyacağız. Mangal keyfi yaptıktan sonra ziyaret edeceğimiz bağlardan fabrikaya kadar, üzümün nasıl işlendiği hakkında bilgileneceğiz. 

Şimdi tam zamanı diyebileceğimiz, bu keyif ve lezzet dolu bağ bozumu gezimize siz gezi severleri bekliyoruz. 

Bilgi ve Kayıt için: Pınar Arpaçay, pinara@odtumd.org.tr, 0 530 610 64 33 & 0 312 286 79 79/11 24

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız... İletişim
!
2014-2015 AKADEMİK DÖNEM BURS BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR.

Burs başvurusu için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız:

http://www.burs.odtumd.org.tr/ 

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız... İletişim
!
2014-2015 AKADEMİK DÖNEM BURS TAKVİMİ

Burs Takvimi için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.

2014-2015 AKADEMİK DÖNEM BURS TAKVİMİ

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız... İletişim


                 


 

ODTÜlüler Bülteni

HAZİRAN 2014 sayı 240

Reklamlarınızın 6500 ODTÜ'lüye ulaşmasını istemez misiniz?
Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Önceki bülten sayıları için tıklayınız.


Konsey İş Merkezi

Köprüyü KİM kuracak….Anlamı 10'dan Fazla!

ODTÜ Mezunları Derneği Burs Fonu'na her ay yapacağınız 10 TL tutarındaki yardım, başarılı gençlerimizin burslu olmalarını sağlayacak. bilgi afiş(pdf)Bağış Formu(pdf)Tanıtım Sunumu(pps)


Öğrenci Danışmanlığı Programı

Gelin, mezunlar olarak geleceğin mezunlarına yol gösterelim, deneyimlerimizi paylaşalım! bilgi100 TL'ye Okul Kampanyası

Sizlerin desteği olmadan bu işi başaramayız                      
Get Adobe Acrobat Reader!Get Firefox!