ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ - ODTUMD

1540. Sokak No: 58 100. Yıl 06530 ANKARA Tel: +90 312 286 79 79 Faks: +90 312 287 75 00
odtumd@odtumd.org.tr

ODTÜ Mezunları Derneği - panoramik sanal gezinti

29
Ekim
19:30
Cumhuriyet Bayramı Özel Gecesi

ODTÜ Mezunları Derneği olarak, CUMHURİYET BAYRAMI coşkusunu bir kez daha hep beraber yaşamak üzere sizi, ailenizi ve dostlarınızı

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ÖZEL GECESİne davet ediyoruz.

Ebru Engin – Grup Senkron ile ve Atamızın sevdiği parçalar eşliğinde, restoran bölümümüzde özel menümüz ile hizmetinizde olacağız.

Gecemize katılmanız dileğiyle….

 

Cumhuriyetimizin 91.yıldönümü kutlu olsun! 

 

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ÖZEL GECESİ 

Tarih  : 29 Ekim 2014 Çarşamba

Saat   : 19:30

Yer     : Restoran 

  

Rezervasyonlarınız için: 

Gsm: 0 530 610 64 27 - Tel: 0 312 287 73 38 / 0 312 286 79 7911521153  e-posta: visnelik@odtumd.org.tr

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız... İletişim
29
Ekim
07:00
29 Ekim Çarşamba Günü Yedigöllere Gidiyoruz!

Sonbaharın kendine has kokusuyla büyülediği, bambaşka renklerle bezeyip masalımsı bir değişimi yaşattığı eşsiz güzellikteki Yedigöller’e gidiyoruz.

Şelaleyle neşelenen irili ufaklı göllerin, birbirinden güzel ağaçların ve kuşların yanı sıra tavşanından karacasına türlü canlıları barındırdığı yaban hayatıyla şaşırtan, fark ettirmeden yorgunluğunuzu alıp dinlendiren konukseverliğini yaşamak ve yenilenmek için sizi 29 Ekim 2014 Çarşamba günü, Premier Tur ile günübirlik eşsiz güzellikteki Yedigöller’e çağırıyoruz.

Bilgi ve Kayıt için: Pınar Arpaçay, pinara@odtumd.org.tr, 0 530 610 64 33 & 0 312 286 79 79/11 24

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız... İletişim
6
Kasım
19:00
İlgiyle Beklenen "Fotografik Hafıza Teknikleri Eğitimi" Başlıyor...

Derneğimiz, birbirinden ilginç uygulamalı etkinliklerine Zihinsel Akademi işbirliğiyle Fotografik Hafıza Teknikleri (Beyni Etkin Kullanma) Eğitimi” ile devam ediyor.

Alanında ödül almış eğitmenimiz tarafından verilecek etkinliğimizde: beyin gücünüzü keşfederek beyninizi daha etkin kullanacak ve bilgilerin hafızaya alınmasıyla zihinsel potansiyelinizi en ileri derecede kullanma becerisi kazanacaksınız.

“Beyni Etkin Kullanma Eğitimi” hafıza gücünüzü en az iki, hatta üç katına çıkaracak bilimsel teknikleri adım adım ve uygulamalı olarak öğreneceksiniz.

Unutmak, unutkanlık ya da istediğimiz anda istediğimiz bilgileri hatırlayamamak birçok insanın ortak problemidir.

Yapılan araştırmalar “zayıf hafıza” diye bir şeyin olmadığını, ancak “eğitimsiz hafıza”dan bahsedilebileceğini göstermektedir.

Hafıza Tekniklerini kullanmanın hafıza gücü ve kişisel güveni nasıl artırdığını göreceksiniz.

İlgilenen tüm üyelerimizi hızlı, etkin, kolay, kalıcı ve aktif öğrenmenin tüm sırlarına ulaşılan eğitimlerimize bekleriz.

Bilgi ve Kayıt için: Pınar Arpaçay, pinara@odtumd.org.tr, 0 312 286 79 79/11 24 & 0 530 610 64 33

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız... İletişim
4
Kasım
19:00
ESKİÇAĞ TARİHİ ARKEOLOJİ SEMİNERLERİ BAŞLIYOR...

Yedi yıldır ara vermeksizin çalışmalarını sürdüren Arkeoloji Kulübü, düzenlediği seminerlerde Klasik Arkeoloji yanı sıra, Tarih, Antropoloji, Mimarlık, Mitoloji ve Efsaneler veya Sanat gibi konulara da yer vererek, Paleolitik, Neolitik, Kalkolitik, Antik Yunan, Bizans, Mısır, Balkanlar, Selçuklular, Osmanlılar üzerine, muhtelif konu başlıklarıyla çok sayıda seminer gerçekleştirmiştir.

 

Geçtiğimiz dönem “Hitit'in Gizemi”, "Traklar", “Yeni Çalışmalar, Kazılar Işığında Klasik Arkeoloji ve Tarih Seminerleri” veTürkiye’den İtalya’ya Etrüskler ve İskandinavların Ataları-Tor Destanı” seminerlerini düzenlemiştir.

 

Bu yeni dönemde de etkinliklerine Sümerler, Akadlar, Eski Mısırlılar, Hititler, Frigler ve Urartuların farklı içerikler ile konu edileceği Eski Çağ Seminerleri ile devam ediyor.

 

Seminerler “Urartu Takıları” gibi antik dönemin takılarının yenilerde tasarlanması ile oluşturulan mücevher sergileri ve satışları gibi hoş sürprizlerle de renklenecektir.

 

Seminerlerimiz “Orta Asya Uygarlıkları, Eski Türkler ve Çin Uygarlığı-Sinoloji”, “Kafkas Halkları”, “Romalılar” ve “Persler” ile devam edecektir. Coğrafyamızın, İnsanlarımızın tarihini merak eden herkesi seminerlerimize katılmaya davet ediyoruz.

 

Bilgi ve Kayıt için: Pınar Arpaçay, pinara@odtumd.org.tr 

İş Tel: 0 312 286 79 79 / 11 24

Cep Tel: 0 530 610 64 33

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız... İletişim
5
Kasım
19:30
Etkili ve Güzel Konuşma Semineri 5 Kasım'da Başlıyor!

Konuşma, bilgi edinmeye, fikir ve yorum oluşturmaya, başkalarını ikna etmeye ve daha birçok amaca hizmet eder. İşte burada dilin etkili ve düzgün kullanımı son derece önem taşır. Bu sebeple konuşurken karşımızdaki bireyin anlayabileceği biçimde konuşmak asıl amacımız olmalıdır. Bu doğrultuda eğitmenimiz Sayın Aylin ÖZMENEK tarafından hazırlanan ve 10 hafta (20 saat) sürecek olan programın temeli; konuşma eğitimi, konuşma kuralları ve konuşma tekniklerinden oluşmaktadır. Hem kişiliğimize hem çevremize kazandırdıklarının büyük olduğu bu programımıza sizleri de bekliyoruz.

 

Derneğimiz tarafından düzenlenen ve yoğun ilgi gören "Etkili ve Güzel Konuşma Semineri", 05 Kasım 2014 Çarşamba günü başlıyor.

 

Dil, bir toplumda insanlar arasındaki en etkili iletişim aracıdır. Bu iletişim aracı bir köprü görevi yapmaktadır. Eğer bu köprü sağlam olursa başka insanlarla iletişimimiz de o kadar sağlam olur.

 

Bilgi ve Kayıt için: Pınar Arpaçay, pinara@odtumd.org.tr 0 312 286 7979/1124 & 0 530 610 6433

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız... İletişim
8
Kasım
14:00
Çocuklar İçin Halk Oyunları Kursumuz Başlıyor...

ODTÜ Mezunları Derneği’nde çocuklar için halk oyunları yeni dönem çalışmaları başlıyor…

Halk oyunları, halk müziği ve kültürümüzü nesilden nesile aktarmasının dışında, çocukların ekip çalışması, sorumluluk alma, hızlı ve doğru karar verme, topluluk önünde kendini ifade etme yetilerini geliştirerek özgüven sahibi bireyler olmalarına destek olur. Psikomotor gelişimini hızlandıran bu etkinlikle, ayrıca ritim duygusu, müzik kulağı, müzik ve hareket estetiğinde gelişme sağlanır.

Kasım ayı başında başlayacak çalışmalarımıza, 5 - 10 yaş aralığındaki çocuklarımız katılabilecektir. Katılımcılardan oluşan halk oyunları ekibinin, Geleneksel Vişnelik Bahar Şenliği’nde kostümleriyle, canlı müzik eşliğinde bir gösteri yapmaları planlanmaktadır.

Çocuklarımızla bir arada olmaktan mutluluk duyacağız.

Bilgi ve Kayıt için: Pınar Arpaçay, pinara@odtumd.org.tr, 0 312 286 79 79/11 24 & 0 530 610 64 33

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız... İletişim
9
Kasım
12:00
Resim ve Heykel kurslarımız Kasım ayında başlıyor!

Derneğimiz tarafından düzenlenen Resim ve Heykel Kursları yeni dönem kayıtları başlamıştır.

Bireysel yeteneklerini sanata yöneltmek isteyen üyelerimizi ve yakınlarını resim ve heykel kurslarımıza bekliyoruz.

 

Bilgi ve Kayıt için: Pınar Arpaçay, pinara@odtumd.org.tr, 0.312 286 7979/1124 & 0.530 610 6433

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız... İletişim
22
Kasım
11:30
Tiyatro ekibimizin içinde yer almak ister misiniz?

“Tiyatro aşka benzer. İnsanı hazin hazin ağlatır. Ama verdiği acının gücünde bir başka tat bulunur. Tiyatro evrene benzer. İnsanı doya doya güldürür. Ama yansıttığı tuhaflıklar, gülerken ağlamak için istekler doğurur.” (Namık Kemal)

ODTÜ Mezunları Derneği çatısı altında kurulan Tiyatro Kulübü,  efsanevi ODTÜ Oyuncuları’nın da kurucuları arasında bulunan Yücel Çelikler yönetiminde bugüne dek tiyatro tarihinde önemli yeri olan tiyatro eserlerini başarıyla sahneye koydu.  “Keşanlı Ali Destanı”, “Mockinpott Acılarından Kurtulacak mı?”, “Çavuş Musgrave’in Dansı”, “Evham” oyunlarıyla, sahneye her çıkışlarında izleyiciden tam not alan OMD Oyuncuları, geçtiğimiz yıl düzenledikleri turne ile seslerini daha geniş bir kitleye duyurdular.

Yeni döneme Umut Uğur’un yazdığı “Evham”la başlayacak OMD Oyuncuları, Oğuz Atay’ın “Oyunlarla Yaşayanlar”, John Hodge’un “İşbirlikçiler”, Moira ve Umut Uğur’un OMD Oyuncuları için yazdığı “Kuyu” adlı oyunlarla yeni sezonda tiyatroseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Siz de bu ekibin içinde olmak ister misiniz?

Tiyatro Atölyesi, sadece sahne performansınızı geliştirmekle kalmayacak, empati yapabilme, özgüvenin gelişmesi ve yeni bakış açıları oluşması gibi katkıları olacak. Tiyatro Atölyesi, hayatınızda başka bir renk yaratmak ve bugüne kadar farkında olmadığınız yeteneklerinizi keşfedip geliştirmek üzere yeni dönemde sizi bekliyor.

Her yaştan katılımcının yer alacağı bu büyük prodüksiyonda, sahne heyecanını yaşayarak, ‘sahne tozu’ ile yeni ufuklara yelken açmak için sizi Tiyatro Atölyesi’ne davet ediyoruz.

Bilgi ve Kayıt için: Pınar Arpaçay, pinara@odtumd.org.tr, 0.312 286 7979/1124 & 0.530 610 6433

 

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız... İletişim


                 


 

ODTÜlüler Bülteni

HAZİRAN 2014 sayı 240

Reklamlarınızın 6500 ODTÜ'lüye ulaşmasını istemez misiniz?
Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Önceki bülten sayıları için tıklayınız.


Konsey İş Merkezi

Köprüyü KİM kuracak….Anlamı 10'dan Fazla!

ODTÜ Mezunları Derneği Burs Fonu'na her ay yapacağınız 10 TL tutarındaki yardım, başarılı gençlerimizin burslu olmalarını sağlayacak. bilgi afiş(pdf)Bağış Formu(pdf)Tanıtım Sunumu(pps)


Öğrenci Danışmanlığı Programı

Gelin, mezunlar olarak geleceğin mezunlarına yol gösterelim, deneyimlerimizi paylaşalım! bilgi100 TL'ye Okul Kampanyası

Sizlerin desteği olmadan bu işi başaramayız                      
Get Adobe Acrobat Reader!Get Firefox!